Seřizovací přístroje

Seřizovací přístroje BMD – Důvody pro pořízení


Měřicí a seřizovací přístroje nabízejí nezpochybnitelnou výhodu přípravy nástrojů pro CNC centra mimo stroj, protože umožňují, aby nástroje byly připravovány, zatímco obráběcí centrum vyrábí. Díky této skutečnosti můžeme v mnohých případech počítat s návratností investice do pořízení našeho seřizovacího přístroje i do jednoho roku.

Navíc, využitím seřizovacího přístroje pro přípravu nástrojů mimo stroj můžete dosáhnout 
i na další výhody, mezi které patří:

 • Použití jednoho seřizovacího přístroje až pro několik různých obráběcích center
 • Zvýšení produktivity práce obráběcích center až o 15%
 • Snížení zmetkovitosti
 • Maximální využití předností nejmodernějších nástrojů
 • Komplexní vizuální kontrola stavu břitů nástroje
 • Přenos naměřených dat, přiřazených k jednotlivým nástrojům, do řídicích systémů CNC obráběcích center     
 • Možnost spolupráce seřizovacích přístrojů BMD se systémy TDM

Seřizovací přístroje BMD se dodávají společně s následujícím příslušenstvím:


KALIBRAČNÍ PROTOKOL z akreditované laboratoře, který ověřuje přesnost přístroje.

NÁSTAVNÝ TRN – ETALON, který Vám zajišťuje návaznost na národní standardy při kontrole a seřízení přístroje.


Seřizovací přístroje a ostatní výrobky


Ve společnosti BMD a.s. vyvíjíme, vyrábíme a montujeme přístroje pro měření a seřizování nástrojů CNC obráběcích strojů. V současné době vyrábíme čtyři řady přístrojů ve vertikálním uspořádání a jednu řadu v uspořádání horizontálním. Vertikální seřizovací přístroje se používají především pro seřizování rotačních nástrojů. Naopak pro seřizování nožů soustruhů jsou vhodné přístroje v horizontálním uspořádání. Ke všem přístrojům existuje široká paleta příslušenství.


Vertikální seřizovací přístroje

- vhodné především k seřizování fréz


 • BMD_LIKA - Seřizovací přístroj vhodný pro přípravu nástrojů způsobem průměr => délka => tisk štítku. Rychlý, přesný, spolehlivý. Tato ekonomická řada je vhodná pro seřizování nástrojů do průměru nástroje 400 mm a délky 500 mm
 • BMD 300v - Kompaktní přístroj určený k postavení na pracovní stůl. Vysoká přesnost pro měření nástrojů do průměru 320 mm a délky 300 mm (volitelně 400 mm)
 • BMD 400v - Nejprodávanější seřizovací přístroje firmy BMD. Bohaté softwarové vybavení a široká paleta příslušenství pokrývají potřeby 95% uživatelů. Seřizovací přístroj pro seřizování nástrojů do průměru 400 mm a délky 400 mm (volitelně 500 mm)
 • BMD 500v - Super přesné seřizovací přístroje s výjimečně komfortním pracovištěm obsluhy. Motory v obou hlavních osách s automatickým najížděním referencí. Určeno pro nástroje do průměru 500 mm (volitelně 650 a 800 mm) a délky 500 mm (volitelně 650, 800 a 1200 mm)

Horizontální seřizovací přístroje 

- vhodné především pro seřizování nerotačních nástrojů (soustruhy, karusely)

 • HORVER - Motory v obou hlavních osách s automatickým najížděním referencí. Rozsah osy X 400 mm a Z 400 mm (volitelně Z 700 mm).

Příslušenství


Mezi základní příslušenství patří redukce na různé typy nástrojů (např. HSK, Capto, VDI, ...). Redukce umožňují přizpůsobit jeden přístroj k seřizování nástrojů různých CNC obráběcích strojů. Dále lze přístroje vybavit například tiskárnami na štítky nebo softwarovými moduly pro přenos naměřených dat do řídicího systému CNC obráběcího stroje.